O nás

Atelier DOGALA vznikl již před 20 lety, když jsem si s velkým nadšením koupila svůj pletací stroj. Tenkrát jsem pletla ještě beze jména. Čekala jsem miminko, a tak jsme vlastně pletly dvě.

A možná to začalo ještě dřív...

Už odmala jsem měla opletené všechny panenky, za přijímačky na zdrávku jsem chtěla pletací stroj. Dostala jsem jej - polský jednolůžkový. Plést mě naučila babička, párat a dovést vše k dokonalosti zase moje teta. Jednou jsem si u ní na chatě háčkovala barevnou sukni - tenkrát to byl hit. Měla jsem tam chybu, teta to vzala a vypárala. Když jsem se vztekala, řekla mi: "Neřvi, přece bys nenosila sukni s takovým škvarkem! Nauč se párat a budeš z toho mít větší radost!" Naučila jsem se tedy vypárat a nelitovat.

Později jsem se pletené módě věnovala převážně při práci zdravotní sestry. Nedávno jsem toto povolání ukončila a začala plést na plný úvazek. Pletací stroj jsem z pracovny v bytě přestěhovala do obchůdku v centru České Lípy a Atelier DOGALA, můj sen, co se mi dlouhá léta snil, se stal skutečností. A protože móda není jen o pletení, s šitím mi pomáhá kamarádka na mateřské. Je to velmi nadaná dámská krejčová, ušije veškerou dámskou módu, provádí také opravy oděvů.

Preferuji přírodní materiály, jsou totiž nesmírně příjemné na těle a dlouho vydrží pěkné. Vyžadují minimální péči a nosit je můžete do práce, do kavárny, nebo do divadla. Ale nebojím se ani syntetiky, protože má také své výhody.

Mám ráda, když mi pod rukama roste něco pěkného, co udělá radost druhým. Takže je to vlastně dvojí radost - jednou moje, podruhé Vaše, když mé modely oblékáte a nosíte.

Všechny modely Atelieru DOGALA jsou původní originály, pletené modely navíc sama dokončuji a obháčkovám. A letos v létě jsem na slavnostech v České Lípě obdržela certifikát "Regionální produkt Lužické hory a Máchův kraj." Mám radost, že i na severu Čech, odkud pocházím, budí pozornost autorská tvorba českých návrhářů.Krásné dny s úplety Vám za Atelier DOGALA přeje

     Marie Prokopová